Termomodernizacja budynku RZGW we Wrocławiu
Projekt: „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku RZGW we Wrocławiu przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 39”
Okres Realizacji inwestycji: 2016 - 2020
Okres Realizacji robót budowlanych: 2019 - 2020
Wartość projektu: 6 105 907,01 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 3 208 340,70 zł
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020: Oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, Poddziałanie 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej
Cele projektu:
Nadrzędnym celem projektu jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną budynku oraz redukcja emisji CO2 do środowiska.
Projekt, na realizację którego Dział Przygotowania i Realizacji RZGW we Wrocławiu pozyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, na mocy umowy zawartej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie, przewiduje termomodernizację budynku administracyjno - biurowego, znajdującego się w trwałym zarządzie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, zlokalizowanego przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 39.
Osiągnięcie zamierzonego celu będzie realizowane poprzez przeprowadzenie głębokiej, kompleksowej modernizacji, poprawiającej efektywność energetyczną w wolnostojącym budynku administracyjno - biurowym, będącym w trwałym zarządzie RZGW we Wrocławiu.
Planowane efekty:
Efektem końcowym jest zwiększenie efektywności energetycznej budynku o około 71% oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych do środowiska o około 65%.
Zakres prac realizowanych w ramach projektu:
W ramach przedmiotowego Projektu przewidziano roboty dociepleniowe przegród wchodzących w osłonę budynku z wyłączeniem ścian zewnętrznych budynku z uwagi na opinię miejskiego konserwatora zabytków, wymianę oświetlenia na oświetlenie energooszczędne, modernizację systemu wentylacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, budowę lub przebudowę wewnętrznych instalacji odbiorczych oraz likwidację dotychczasowych nieefektywnych źródeł ciepła. W ramach projektu przewidziano również likwidację nieefektywnego, elektrycznego systemu podgrzewania wody użytkowej poprzez przebudowę węzła cieplnego na dwufunkcyjny.
Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych:
W trosce o przejrzystość, jawność a w szczególności etykę realizowanego Projektu, Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko opracowała mechanizm zgłaszania potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko. Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów. W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy wysłać wiadomość na adres e-mail: naduzycia.POIS@miir.gov.pl.