Plan przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych
PLAN PRZECIWDZIAŁANIA SKUTKOM SUSZY W REGIONACH WODNYCH ŚRODKOWEJ ODRY, IZERY, METUJE, ŁABY I OSTROŻNICY (UPA), ORLICY I MORAWY
Plan przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy stanowi podstawę do opracowania planów przeciwdziałania skutkom suszy na obszarach dorzeczy. Jego głównym zadaniem jest wskazanie propozycji działań, zarówno technicznych, jak i nietechnicznych, mających na celu przeciwdziałanie i łagodzenie skutków suszy.
Plan przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym stanowi podstawowy dokument planistyczny w zakresie gospodarowania wodami, wspomagając proces zarządzania zasobami wodnymi i kształtowania sposobu ich użytkowania. Przedmiotowy plan, zgodnie z Ustawą Prawo wodne zawiera:
- analizę możliwości powiększenia dyspozycyjnych zasobów wodnych;
- propozycje budowy, rozbudowy lub przebudowy urządzeń wodnych;
- propozycje niezbędnych zmian w zakresie korzystania z zasobów wodnych oraz zmian naturalnej i sztucznej retencji;
- katalog działań służących ograniczeniu skutków suszy.
10 października 2017 r.
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zakończył prace związane ze sporządzeniem planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy wraz ze strategiczną oceną oddziaływania na środowisko.
Obwieszczenie Dyrektora RZGW we Wrocławiu
Istnieje możliwości zapoznania się z planem przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy wraz z uzasadnieniami oraz podsumowaniami, o których mowa odpowiednio w art. 42 pkt. 2 oraz w art. 55 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. 2017 poz. 1405 tekst jednolity), w siedzibie RZGW we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 34, w godzinach od 8.00 do 14.00 oraz na stronie internetowej.
Analiza występowania zjawiska suszy
Załączniki Analiza_1_15
Załączniki Analiza_16_29
Załączniki Analiza_30_46
Prognoza oddziaływania na środowisko
Załączniki POŚ PPSS
Synteza w języku nietechnicznym
Załączniki Synteza PPSS
13 czerwca 2017 r.
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zawiadamia o przystąpieniu do konsultacji społecznych projektu Prognozy oddziaływania na środowisko dla Projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy.
Obwieszczenie Dyrektora 13062017
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podaje do publicznej wiadomości:
Projekt Prognozy oddziaływania na środowisko dla projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy [pdf]
Konsultacje społeczne odbędą się w terminie: 13.06.2017 r. – 03.07.2017 r.
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zawiadamia o przystąpieniu do konsultacji społecznych Projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy.
Obwieszczenie Dyrektora RZGW Wrocław konsultacje PPSS
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podaje do publicznej wiadomości:
Konsultacje społeczne odbędą się w terminie: 24.10.2016 r. – 24.04.2017 r.
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informuje o możliwości składania przez wszystkich zainteresowanych uwag i wniosków do przedmiotowego "Projektu Planu..." w terminie do 24.04.2017 r. Uwagi i wnioski należy składać przy użyciu formularza uwag i wniosków w następującej formie:
-
pisemnie na adres Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 34, 50-950 Wrocław lub faxem na nr 71 328-50-48 oraz elektronicznie na adres e-mail: susza@wroclaw.rzgw.gov.pl,
-
ustnie do protokołu sporządzonego w miejscu wyłożenia dokumentacji sprawy.
W myśl artykułu 41 ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko wnioski złożone po dniu 24 kwietnia 2017 r. nie będą rozpatrywane.
Materiały źródłowe:
-
Załączniki do „Analizy występowania zjawiska suszy..." dostęne są na serwerze FTP pod adresem ftp02.wroclaw.rzgw.gov.pl
login: susza
hasło: przeciwdzialanie_suszy
ZAKOŃCZENIE KONSULTACJI SPOŁECZNYCH
Uwagi zebrane w trakcie konsultacji społecznych Projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy zostały przedstawione w postaci tabeli rozbieżności wraz z informacją na temat sposobu uwzględnienia uwag/wniosków oraz uzasadnieniem do uwag nieuwzględnionych, bądź częściowo uwzględnionych.
Wszystkim uczestnikom konsultacji serdecznie dziękujemy za wniesione uwagi, wnioski i opinie!
PROJEKT HARMONOGRAMU I PROGRAMU PRAC ZWIĄZANYCH Z PRZYGOTOWANIEM PLANU PRZECIWDZIAŁANIA SKUTKOM SUSZY W REGIONACH WODNYCH ŚRODKOWEJ ODRY, IZERY, METUJE, ŁABY I OSTROŻNICY (UPA), ORLICY I MORAWY
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, działając na podstawie art. 92 ust. 3 pkt 6b oraz art. 88s ust. 4 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2015 r. poz. 469, z późn. zm.) w związku z art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2013 r. poz. 1235) zawiadamia, że sporządził Harmonogram i program prac związanych z przygotowaniem Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy.
15 września 2016 r.
ZAKOŃCZNIE KONSULTACJI SPOŁECZNYCH
Konsultacje społeczne projektu Harmonogramu i programu prac związanych z przygotowaniem Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy zakończyły się 15 września 2016 r.
Dziękujemy za uwagi i wnioski wniesione od 15 marca do 15 września 2016 r.
Zestawienie i analiza zebranych uwag dostępne są poniżej.